27
سپتامبر

مصاحبه پیام ساختمان با دکتر عظیمی مدیر برند آذران پلاستیک

بنام خدا

مصاحبه اختصاصی پیام ساختمان با دکتر عظیمی مدیر برند آذران پلاستیک به مناسبت دریافت جوایز “چهره ماندگار کیفیت” و ” تندیس زرین برند مشتری مدار ایران” در CIP فرودگاه اهواز

انسان با نفس زنده است و سازمان با مشتری
ما جایزه برندمان را از دستان مهربان مشتریانمان گرفتیم

محمد عظیمی، در سال 1354 در شهر تبریز در یک خانواده مذهبی و اهل عرفان متولد شد، پدرش یکی از بزرگان صنعت بوده و به همراه مادر مهربانشان، هر دو از خیرین استان آذربایجان شرقی هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی مهندسی صنایع، رتبه 5 کارشناسی ارشد در رشته مدیریت تکنولوژی (MOT)، مدرک دکتری در رشته مدیریت ارشد اجرایی (DBA ) و همچنین در حال اخذ مدرک شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا (EBC*L ) می باشند و از سال 1378 فعالیت حرفه ای خود را در محیط کسب و کار آغاز نموده اند.
7 سال افتخار خدمت گذاری در صنعت خودرو را در دو گروه ایران خودرو و سایپا در حوزه مهندسی سیستمها و معماری سازمانی و مدیریت پروژه های ردیابی و شناسایی خودرو های گروه نیسان و کیا با تیمهای ژاپنی و مدیریت اجرایی ساخت (MES) در گروه رنو در حوزه خودروهای L90 و مگان با تیمهای فرانسوی و کره ای داشته و عضو تیم برنامه ریزی استراتژیک و رتبه اول طرح مدیران آینده گروه سایپا بوده و در کنار آن به عنوان مشاور سیستمهای جامع کیفیت (IMS) و مدیریت فرآیندهای کسب و کار و ERP و ISO TS و ارزیاب جایزه تعالی اروپایی (EFQM) و تدریس در 2 دانشگاه ، عضویت در انجمن های مهندسی صنایع، لجستیک، مدیرت تکنولوژی، خانه مدیران، مدیریت کیفیت ایران و مدیریت صنعتی، ادامه کار دادند.
سپس 5 سال به عنوان مدیر مهندسی سیستمها و قائم مقام مدیر عامل در گروه صنعتی آذران پلاستیک انجام وظیفه کرده اند.
هم اکنون به عنوان مدیر برند گروه صنعتی آذران پلاستیک، مدیر عامل شرکت بازرگانی عظیمی و نماینده انحصاری آذران پلاستیک و 28 برند برتر در حوزه محصولات صنعت ساختمان در استان خوزستان، ایلام و چهار محال بختیاری حضور دارند.
با توجه به اینکه شرکت آذران پلاستیک از دیر باز نامی آشنا و خوشنام در صنعت ساختمان است،لطفا توضیحاتی را در این رابطه ارایه فرمایید؟
شرکت آذران پلاستیک با مدیریت جناب آقای مهندس مسعود حقیقت، به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده دیوارپوش PVC عرض 20 سانت روکشدار، چاپی و هات استمپ و سقف کاذب 60*60 و تنها تولید کننده دیوارپوش عرض 40 سانت در خاورمیانه بوده و به لطف خدا در 7 سال متمادی افتخار کسب برند برتر صنعت ساختمان را در کارنامه جای داده است.
گروه صنعتی آذران در سال 1379 با مجموع 8 شرکت کار خود را در شهر تبریز، به همت خانواده تلاشگر و خوش فکر حقیقت آغاز نمود و هم اکنون بزرگترین شبکه تولید، توزیع و فروش محصولات صنعت ساختمان را در ایران با داشتن بیش از 38 نماینده، 400 عامل فروش و 1200 نقطه فروش دارا بوده و به 15 کشور صادرات دارد.
عوامل ایجاد و توسعه برند آذران پلاستیک و مزیتهای رقابتی آن را که از سایر تولید کنندگان محصولات مشابه متمایز کرده در چیست؟
همانطور که میدانید بر اساس معیار های 9 گانه مدل تعالی اروپایی، هیچ شرکت و محصولی برند نخواهد شد، مگر اینکه رضایت کلیه ذینفعان سازمان اعم از تامین کنندگان، سهامداران، کارکنان، مشتریان و جامعه را فراهم سازد.
طراحی و تولید محصولات با کیفیت متناسب با نیاز مشتریان با ایجاد یک شبکه مدیریت زنجیره تامین(SCM) و ایجاد ساختار فروش و خدمات پس از فروش در قالب 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش در بستر شبکه ارتباط با مشتریان(CRM) و پاسخگویی به صدای مشتری و عضویت در جایزه تعالی اروپایی (EFQM) و تنها دارنده مجوز صادرات به اروپا و استرالیا و همچنین اخذ 11 استاندار بین المللی فراتر از نشان کیفیت ایران، اخذ نشان کارآفرین و صادر کننده برتر، بخشی از مزیتهای رقابتی آذران پلاستیک نسبت به سایر تولید کنندگان مشابه و رقبا می باشد ولیکن ما هنوز در اول راهیم و باید گفت:
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی صوفی نشود صافی تا در نکشد جامی
برند ها را میزها، مواد اولیه و کامپیوتر ها نمی سازند بلکه اندیشه صاحبان برند است که آنرا ساخته و توسعه میدهد.
لطفا در مورد افتخارات جدیدی که توسط برند آذران پلاستیک کسب شده توضیحاتی ارایه فرمایید؟
به لطف خداوند منان، اندیشه و تفکرات متعالی رهبران سازمان، تلاش شبانه روزی کلیه پرسنل کارخانه و رویکرد مشتری مدار و مشتری نواز نمایندگان و عاملین فروش، موفق به کسب جوایز زیر شدیم:
لوح “چهره های ماندگار کیفیت” از طرف انجمن کیفیت ایران.
تندیس زرین “برترین برند مشتری مدار” در صنعت ساختمان ایران.
نشان “زرین ایزو” از سوی موسسه بین المللی TUV آلمان به عنوان عالی ترین مرجع صدور گواهینامه های استاندارد کیفی در جهان.
نشان ایزوی تداوم کسب و کار (B525999) از کمپانی TUV Intl.
نگاه حضرتعالی به عنوان مدیر برند آذران پلاستیک و تیم رهبری شرکت به کلمه “برند” دارید چیست؟
تکنولوژی سبب شده است تا محصولات بنگاههای اقتصادی همردیف (رقبای مطرح)، شباهت زیادی به هم پیدا کنند. اما مشتریان فقط به کیفیت محصولات توجه ندارند بلکه، سایر کارکردهای ارتباط با شرکت، بویژه برند آن برای آنها مهم شده است.
انجمن بازاریابی آمریکا برند را اینگونه تعریف می کند: نام، واژه یا نشانه، طرح یا ترکیبی از تمامی این عناصر، که به منظور شناسایی کالاها و خدمات یک فروشنده (یا گروهی از فروشندگان)، با هدف ایجاد تمایز در عرصه رقابت مورد استفاده قرار می گیرد.
برند را ما در گروه آذران پلاستیک به “خوشنامی، آبرو، و حیثیت” ترجمه میکنیم گیرند.
آیا برند یک کلمه وارداتی جدید است یا ریشه های آن در فرهنگ و تمدن ایران وجود داشته است؟
برند در زبان و ادبیات فارسی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. برای مثال سعدی می فرماید:
سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
آیا امکان معرفی چند تن از برند سازان و صاحبان برند ایرانی را دارید؟
در کشور عزیزمان ایران، برند سازان بزرگی داریم که هر کدام یک عامل نوآور ارزشی هستند که ساحت نظر تا عمل را به صورت تام و تمام پیموده اند.
بزرگانی چون پایداری، بنیانگذار فرآورده های لبنی میهن، سلیمانی در شرکت کاله، خانواده نصیری در رامک، ژائله در شیرین عسل، نجاتی در آناتا، ایزد پناه در استیل البرز، عظیم زاده در فرش عظیم زاده و خانواده بزرگ حقیقت در گروه صنعتی آذران پلاستیک و بسیاری از فرهیختگان بزرگ ایران که اکثرا از خطه بزرگ آذربایجان هستند.
رویکرد فکری و توجه برندسازان بزرگ و بویژه تیم رهبری آذران پلاستیک در کسب این موفقیتهای بزرگ را تشریح کنید؟
ما فقط به برهه زمانی خودمان توجه نداشتیم بلکه، کاری کارستان برای دوره های زمانی بلند مدت و دائمی کردیم که مدیران اجرایی و نمایندگان و عاملین عزیزمان در کل ایران ادامه خواهند داد. به این مهم توجه داشتیم که هدف ما فقط کسب سود نبوده است بلکه، ایجاد، حفظ، مراقبت و ارتقای برند، هنر ماست و تلاش داریم که آنرا در “پندار، گفتار، و کردار مان” تجلی دهیم و من به عنوان مدیر برند آذران پلاستیک اذعان میکنم که ما تنها به 20% از راه را رفته ایم.
از نظر شما نکات کلیدی و حیاتی متمایز کننده برند سازان بزرگ ایرانی در چیست؟
در ملاقاتهایی که با سرمایه های بزرگ انسانی و مدیریتی کشورمان داشته ام، به وضوح سه نکته کلیدی و حیاتی، “عشق” ، “نیکی” ، و “حقیقت” را شاهد بوده ام.
مشتریان چه جایگاهی در سازمان آذران پلاستیک دارند؟
با توجه به تئوریهای مدیریت و مدلهای رهبری سازمانی در ایجاد و توسعه یک برند، مشتری اصلی ترین رکن هر سازمان را تشکیل میدهد.
به زبان ساده “انسان با نفس زنده است” و “سازمان با مشتری”، مشتری نفس ماست، مشتری دلیل بقاء برند ماست، مشتری ارباب، پادشاه و ولی نعمت ماست، فلفسه وجودی و استراتژی های برند آذران پلاستیک، بر نیازسنجی از مشتری، طراحی و تولید محصولات مورد نیاز مشتری و ایجاد یک ارتباط عاطفی و احساسی مداوم و اعتماد سازی با مشتری در فرآیند فروش و خدمات پس از فروش و تکرار پذیری آن استوار است که بار اصلی این ماموریت بزرگ یه عهده نمایندگان و عاملین فروش و نصب می باشد.
از دید حضرتعالی، از بین رفتن یک برند چه تاثیری می تواند بر سازمان داشته باشد؟
من جهت پاسخ دادن به این سوال به جمله جناب ویکتور هوگو اقتدا مینمایم:
وقتی ثروت از بین رفت، چیزی از بین نرفته است
وقتی سلامتی از بین رفت، چیزی از بین رفته است.
وقتی اعتبار (برند) از بین رفت، همه چیز از بین رفته است.
وضعیت رقابتی کنونی کسب و کار را در ایران به چه صورت ارزیابی می نمایید؟
در موقعیت کنونی، با در نظر گرفتن روند کاهش تحریمها و بحرانها و تهدیدهای محیطی برای صاحبان کسب و کار، هجوم روز افزون شرکتها و رقبای خارجی را جهت حضور در بازار وسوسه انگیز ایران شاهد هستیم که این مهم باعث رونق روز افزون در بازار منطقه خواهد شد. لازم به ذکر است تلاش جدی مدیران شرکتهای بزرگ دنیا اعم از کارفور، لونتا، بوئینگ، ایرباس از کل اروپا و آمریکا و چین و ترکیه و ژاپن و بازدیدهای متعدد نمایندگان آنها جهت پیشی گرفتن در کسب سهم بخشی از بازار پر برکت ایران، نشانگر ایجاد یک “بازار رقابتی واقعی” را در کشورمان است.
وضعیت برندهای ایرانی به خصوص آذران پلاستیک را در این بازار رقابتی جهانی به چه صورتی ارزیابی می کنید؟
مسابقه بازار و فروش تنها مسابقه ایست که “مدال برنز و نقره” ندارد و تنها مدال آن، “مدال طلاست”.
به قول میلز یانگ: “یا ما می فرشیم، یا دیگران می فروشند. اگر اجازه دهم رقیبان بفروشند، باید از کسب و کار خداحافظی نماییم”.
در صحنه رقابت “برندها، در حال مبارزه بی رحمانه مودبانه با رقبای خود” هستند.
در این میدان کار و زار تغییر نگرش رهبران، بویژه مدیران برند، از نگاه بازار انحصاری کم رونق و غیر رقابتی داخلی به بازار پر رونق و صد درصد رقابتی جهانی الزامی است.
اگر به خود نجنبیم، رقبای قدرتمند خارجی ما را برای همیشه از صحنه کسب و کار به بیرون خواهند راند و باید “گفت بقا اجباری نیست”، بایستی “جهانی بیاندیشیم و منطقه ای عمل کنیم”.
با توجه به سیر روز افزون تبلیغات و حضور همه جانبه آذران پلاستیک در همه عرصه ها، از ابتدای شروع فعالیتش تا کنون، چند سالی است که شاهد سکون و سکوت معنی دار آن هستیم، دلیل آن سکوت چه بود؟
هر برند از هنگام تولد، رشد فزاینده، رشد کاهنده و بلوغش، نیاز به بازسازی مجدد مکانیزمها، اصلاح فرآیندها و به روز آوری اجزاء برند خود دارد تا دچار سندرم بی کفایتی نگردد. در 5 سال گذشته ما با کمک رهبران ارزشمند و کلیه کارکنان، نمایندگان و عاملین فروش صدیق آذران پلاستیک در حال احیا و آماده سازی مجدد برند آذران پلاستیک برای حضور در بازارهای جهانی بودیم تا با استفاده از نظریه دکتر مایکل لوین “پنجره های شکسته و نقاط ضعفمان” را بازسازی نماییم.
با توجه به بهبودهای ایجاد شده در برند آذران پلاستیک، چه برنامه برای آینده دارید؟
“دانستن آغاز تغییر است” ما در آذران پلاستیک با ایجاد تیمهای داخلی دانش محور که هدف و مسیر مشترک دارند، با هم متحد شده ایم تا در عرصه جهانی نقشی مهم و با قدرت را ایفا نموده و عالم عامل عاشق باشیم و همه این موفقیتها تنها در گروه ارتقاء سطح رضایت و خشنودی مشتریان از برندمان خواهد بود.
خبر های خوب در راه است ….
در پایان از اساتید و مشاورین ارزشمند، مدیریت آگاه، رهبران، کارکنان، نمایندگان و عاملین با هوش و زحمتکش آذران پلاستیک که ما را جهت رسیدن به این مرتبه یاری کردند کمال تقدیر و قدردانی خود را ابراز میدارم.